X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

شنیده بودیم که بعضی ها دست به خاکستر هم بزنند طلا می شود من که باورم شد اگر شما باور ندارید دندان روی جگر بگذارید و این یادداشت کوتاه را بخوانید تا باورتان بشود. واقعیتی که هیچ جادو و جنبلی هم در آن نیست. برخی دولتها که ممکن است در آن ها دولت های سر به راهی هم پیدا شود گاهی اوقات برای جبران کسری بودجه یا احیانا دست یافتن به پول بیشتر برای پوشاندن برخی هزینه های خود در نرخ ارز یا طلا و تعرفهها دستکاری می کنند که گرچه درآمد باد آورده ای از این راه کسب می کنند اما به سرعت گند آن از جای دیگری سر می زند و دود آن به چشم توده مردم  می رود. اما همین دست بردن ها هم با احتیاط و کمی دور اندیشی انجام می شود که دولت از آن سر بام نیفتد. اما از آن جا که دولت فخیمه معمولا انقلابی عمل میکند و ترس و واهمهای از وکیل الدوله ها و قاضی القضات هم ندارد در این زمینه هم تندروی کرده و کاهی که از گرانفروشی  ارز یک شبه نصیبش شده ده میلیارد دلاری برای مردم آب خورده است. سخنان گهربار خزانه دار اعظم را به نقل از سایت خبرگزاری فارس بخوانید:


به گزارش فارس، بانک مرکزی در تاریخ 18 خرداد ماه سال جاری در یک تصمیم آنی و با این توجیه که اختلاف قیمت ارز دولتی و بازار آزاد به شدت افزایش یافته و سود آن نصیب دلالان شده است، اقدام به افزایش 112 تومانی نرخ ارز دولتی کرده و ارزش رسمی هر دلار آمریکا را از 1059 تومان به 1171 تومان افزایش داد.

بهمنی هفته گذشته در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه سیاست فعلی ارزی به خاطر تامین کسری بودجه و منابع دولت اجرا می‌شود گفته بود: بانک مرکزی به دنبال سود نیست وظیفه این بانک کنترل بازار است.
وی تصریح کرده بود: "ما به دنبال گندمیم به تبع آن کاه هم حاصل می‌شود."

لابد شما هم داستان golden touch را خواندهاید. حالا حکایت این دولت فخیمه هم حکایت همان golden touch است. دست به کاه هم که می زند به طلا تبدیل میشود. همان خبرگزاری در ادامه آورده است :

چنانچه صادرات روزانه نفت کشور را حدود 2.4 میلیون بشکه در نظر بگیریم و قیمت نفت ایران را نیز حدود 110 دلار فرض کنیم، درآمد دلاری حاصل از صادرات نفت کشور در طول یک سال بیش از 96 میلیارد دلار خواهد بود. به این ترتیب افزایش بیش از 100 تومانی در ارزش هر دلار، بیش از 9600 میلیارد تومان درآمد جدید برای دولت ایجاد می کند که اگر ارزش صادرات گاز و دیگر فرآورده های نفتی را هم به آن اضافه کنیم، تنها از محل درآْمدهای نفتی به اندازه حدود 10 میلیارد دلار به درآمد ریالی دولت اضافه می شود.

این هم از معجزههای اقتصادی معجزه هزاره سوم! اگر معجزه نیست پس چیست؟

تبصره: مگر این که دلار همان کاغذ پاره کذا باشد.